Folia bąbelkowa szerokość 50cm

Głównym przeznaczeniem folii bąbelkowej jest ochrona przesyłek przed wstrząsami w trakcie transportu, uszkodzeniami mechanicznymi (rysami, naciskiem) oraz zabezpieczenie towaru przed kontaktem z wilgocią, wysoką temperaturą lub substancjami chemicznymi.

Charakterystyka folii bąbelkowej 50 cm – B1:
Polietylenowa folia bąbelkowa o szerokości 50 cm jest lekką i odporną na rozdarcia konstrukcją dwóch warstw pęcherzyków powietrza. Materiał surowcowy – tworzywo polietylenowe zapewnia doskonałe właściwości ochronne (wodoodporność, wytrzymałość na rozdarcie, niepalność), zaś równomiernie rozłożona podwójna warstwa pęcherzyków – bąbelków chroni przed wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi (zarysowaniami, otarciami, naciskiem). Doskonale nadaje się także do wypełniania pustych przestrzeni w opakowaniach.


Zastosowanie:


Folia bąbelkowa o szerokości 50 cm sprawdza się jako opakowanie ochronne większych przedmiotów i przesyłek. Może zabezpieczać takie przedmioty jak: monitory komputerowe, obrazy, albumy, wazony, lampki oraz inne delikatne wyroby ceramiczne, szklane i elektroniczne. Jest bardzo lekka i nie powoduje wzorstu wagi przesyłki.

 

Czy folia bąbelkowa sprawdzi się do przechowywania i transportowania delikatnych przedmiotów?

 

Niejednokrotnie wspominaliśmy o unikalnych możliwościach folii bąbelkowej oraz genezie jej powstania, ale pisanie peanów chwalebnych na temat tego cudownego materiału nigdy za wiele, więc tym razem słów kilka wspomnimy o doskonałym zabezpieczaniu bąbelkami kruchych i delikatnych przedmiotów.

 

Folia pęcherzykowa powstała po to, by służyć nam podczas wysyłki filigranowych produktów. Zanim ten cudowny wynalazek trafił pod strzechy ludzkość musiała sobie radzić w mniej wyszukany sposób, mianowicie do zabezpieczania przesyłek używano siana, drewnianych wiórów i papieru, niby skutecznie, ale wielkość pakunków musiała być zdecydowanie większa, by zapewnić odpowiednią amortyzacje kruchym przedmiotom. Dzisiaj nic już nie stoi na przeszkodzie, aby porcelanowy kubek wysłać w niewiele większym opakowaniu niż sam przedmiot. Wystarczy owinąć go folią bąbelkową, zawinąć taśmą klejącą i umieścić w tekturowym opakowaniu. Tak zabezpieczona przesyłka chroni całkowicie przed uszkodzeniem zawartości, więc jeśli dopilnujecie tych kilku newralgicznych procesów, to każdy element rtv i agd, zastawy stołowej lub rodzinnych kryształów zniesie trudy logistyczne przewoźników krajowych, jak i międzynarodowych.

 

 

Czy folia bąbelkowa chroni przed mrozem?

 

Właściwości folii bąbelkowej pęcherzykowej wykraczają poza szeroko pojęty obszar pakowania paczek i potrafią znaleźć zastosowanie w zupełnie odmiennych branżach. Tutaj przekrój jest naprawdę dość pokaźny, bo kto mógłby przypuszczać, że folia bąbelkowa znajdzie przeznaczenie w ogrodnictwie, budownictwie czy florystyce? Uniwersalność tego narzędzia cały czas nie przestaje nas zaskakiwać - na przykład użycie pęcherzyków do opatulania niektórych roślin i chronienie ich tym samym przed nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi, a w szczególności przed mrozem. W ten prosty sposób egzotyczne odmiany potrafią przetrwać nawet długą i srogą zimę. Coraz częściej spotykamy się także z informacjami odnośnie uszczelniania okien folią w pomieszczeniach gospodarczych, które na co dzień nie są często używane, dzięki takiemu zabiegowi można oszczędzić na ogrzewaniu kilkaset złotych rocznie. Jedna rolka o szerokości 50 cm o długości 100 metrów bieżących zapewni wystarczającą ochronę dla indywidualnego odbiorcy.

 

 

 Często wysyłasz do Klientów paczki?

 

Jeśli jesteś firmą zajmującą się sprzedażą internetową, to w twoim asortymencie nie może zabraknąć pęcherzyków powietrza. Na ten moment nikt nie wymyślił tańszej i lepszej alternatywy dla tego wybitnego materiału, więc każdy szanujący się przedsiębiorca w branży e-commerce musi zaprzyjaźnić się z tym produktem. Świetnie amortyzuje wstrząsy i zapobiega uszkodzeniom mechanicznym, chroni przed mrozem i wilgocią oraz fantastycznie wypełnia puste przestrzenie. Nie można jej odmówić także walorów rozrywkowych, chyba nie ma osoby, która przy obcowaniu z folią nie próbowała z niej wystrzelić choćby jednego bąbelka :)

 

 

Dlaczego tak bardzo podoba nam się pstrykanie folią bąbelkową?

 

Nawiązując do poprzedniego akapitu, chcielibyśmy się skupić na aspekcie antystresowym pęcherzykowych bąbelków. Coś jest niezwykłego i magicznego w wyciskaniu powietrza z tej małej bańki. Czy koi nas dźwięk mikro wybuchu? Czy może sam dotyk opuszkami palców naciskających na folie sprawia nam radość? Wydaję nam się, że jedna i druga czynność wpływa na nasz mózg relaksująco. Ponadto ta nieustępująca chęć powtórzenia tego procesu daje nam radość. Można to porównać do skubania słonecznika, procesu, który de facto nie daje nam się najeść, ale pomaga zająć czymś ręce i choć na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego. Na pewno nad tym zjawiskiem pochyliło się już mnóstwo psychologów, więc nie będziemy tutaj udawać specjalistów w tym aspekcie, ale coś musi być na rzeczy :) My skupimy się bardziej na tradycyjnym zastosowaniu naszej folii.

  • Jak zapakować paczkę dla DPD?

    Aby wysłać przesyłkę kurierem DPD należy ją odpowiednio zapakować. W zależności od rodzaju przedmiotu można do tego celu zastosować pudełko kartonowe, foliopak kurierski lub kopertę bąbelkową. Do tego przydaje się taśma do pakowania. Najważniejszym o czym należy pamiętać to zabezpieczenie zawartości paczki przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Warto również zachować standardowe rozmiary paczki, aby uniknąć dodatkowych opłat naliczanych przez przewoźnika w sytuacji, kiedy przesyłka jest zbyt duża lub ma nieregularny kształt. 
     
  • Jak wysłać rower kurierem bez pakowania?

    Jak wysłać rower bez pakowania w karton? To trudne zadanie, ale wykonalne. Jeżeli nie masz odpowiednio dużego pudełka z kartonu, wówczas najlepsze rozwiązanie to wysyłka roweru owiniętego folia stretch i folia babelkową. Aby pojazd nie niszczył się podczas transportu, warto też zastosować kawałki papieru bąbelkowego lub tektury falistej. Bez względu na wybór materiału do pakowania, szczególnie starannie trzeba zabezpieczyć przerzutki oraz hamulce, które są najbardziej narażone na zniszczenie.
     
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie